Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

O instytucji

            W Domu Kultury przez ponad 65 lat nieprzerwanie prowadzona była działalność kulturalna. Od 1.IV.2007 r. działa jako samorządowa instytucja kultury pod nazwą Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Żarnowcu. Cykliczne zajęcia, które odbywają się w GOKSiT to: gry na pianinie, zajęcia wokalne, zajęcia taneczne dla dzieci  i zajęcia tańca współczesnego dla młodziezy w zespołach.  Zatrudniamy obecnie 5 instruktorów , oprócz tego  3 instruktorów pracuje z orkiestrami dętymi w Łanach Wielkich , Chlinie i Woli Libertowskiej.  Instruktorzy tańca zajmują się dziecięcymi zespołami tanecznymi takimi jak "ATOMY", "ATOMYJUNIOR oraz grupą maluszkó "ATOMY KIDS". Ponadto działania Ośrodka zmierzają do zaspokojenia potrzeb kulturalnych mieszkańców Gminy Żarnowiec (patrz: kalendarz imprez).
           Budynek Domu Kultury po rozbudowie i modernizacji jest przystosowany do prowadzenia działalności kulturalnej oraz usług polegających na wynajmowaniu sali, wypożyczaniu zastawy stołowej na różnego rodzaju imprezy. Odbywają się tu wesela a także większość imprez szkolnych ("studniówki", "półmetki", "zabawy choinkowe" "dyskoteki" i inne. Dom kultury w miarę swoich możliwości stara się obejmować patronatem wszelkiego rodzaju działania i osoby przejawiające zainteresowania kulturą w szerokim tego słowa znaczeniu - jest otwarty na współpracę. Dobra współpraca z działającymi na terenie gminy instytucjami, szkołami, biblioteką i stowarzyszeniami kulturalnymi widoczna jest podczas organizacji imprez kulturalno - rekreacyjnych, czy różnego rodzaju przedsięwzięć i propozycji kierowanych do mieszkańców gminy i turystów. Najlepszym przykładem jest organizowany wspólnymi siłami festyn "Dni Żarnowca", zapoczątkowany w 1997 r.  Serdecznie zapraszamy do wędrówki po naszej stronie internetowej, na której znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat działalności GOKSiT. Oby te wirtualne odwiedziny stały się zachętą do zawitania w nasze gościnne progi!

Historia Domu Kultury

Utworzono dnia 28.01.2020, 16:31
W 1950r. zawiązał się Społeczny Komitet Budowy Domu Kultury pod przewodnictwem Andrzeja Makowskiego. Z zebranych funduszy w ciągu czterech lat finansowano budowę domu kultury na miejscu przedwojennej remizy strażackiej i w 1954 r budynek został oddany do użytku. Pierwszym kierownikiem pełniącym tę funkcję przez ponad 20 lat został Romuald Grela. Tu zaczęło się koncentrować życie kulturalne i społeczne gminy.

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny