Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Podziękowanie

Utworzono dnia 03.08.2020

                               
„Bajkowe wakacje” z GOKSiT
Dom Kultury w Żarnowcu przygotował dla dzieci i młodzieży cykl wakacyjnych spotkań w różnych miejscowościach naszej gminy.

- 2 lipca 2020r. na dobry początek odbyły się gry i zabawy w Woli Libertowskej. „Koziołek Matołek” uczył dzieci segregować śmieci, były fikołki i inne plenerowe zmagania. Odwiedziliśmy „koziołkowe ranczo”, które prowadzi artysta rzeźbiarz – Antoni Toborowicz wraz z córką Weroniką Witkowską. Gościnni gospodarze otworzyli dla zwiedzających Galerię krzyży, kapliczek i urokliwych rzeźb. Żal było opuszczać to magiczne miejsce, pachnące woskiem i tajemniczością. Polecamy wszystkim do zwiedzania!!!

- 7 lipca br. bajkowa ekipa z „Brzydkim kaczątkiem” odwiedziła Małoszyce. Były biegi bociana, szukanie gniazda z jajkami i wyścigi kaczek. Najmłodsi zatańczyli „kaczuszki” a młodzież „jezioro łabędzie”.Wykonano także papierowe łódki i łabędzie z origami, które popłynęły hen daleko niesione wartkim nurtem Pilicy.

- 10 lipca br. na placu zabaw w Łanach Średnich pokazaliśmy „Kubusiowi Puchatkowi” jak ważny w życiu jest sport i wszelka aktywność fizyczna. Kubusiowe podbieranie miodku zakończyło się sztafetą na rolkach i slalomem z przeszkodami. Dzieci zaprosiły Kubusia do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu – bo ruch to zdrowie.

- 15 lipca br. „Czerwony Kapturek” zawitał w Jeziorowicach.Przed remizą OSP odbył się teatrzyk kukiełkowy i roweriada szybkich wilków. Dzieci pomagały babci zwinąć wełenkę orazsmakowały specjały z koszyczka Czerwowego Kapturka. Na zakończenie zabaw przepędziły złego wilka w spodniach syjamskich, bo przecież jak w każdej bajce - dobro zwycięża.

- 27 lipca br. mogliśmy się przekonać „Jak Wojtek został strażakiem” w Koryczanach. Na plac zabaw zajechał najprawdziwszy wóz strażacki i odbyły się mini zawody sprawnościowo – zręcznościowe dla przyszłych strażaków – chłopców i dziewczyn. Upalna pogoda sprawiła, że druhowie OSP „ugasili” na koniec gorącą atmosferę wesołych zabaw potężnym strumieniem wody. Bardzo ważnym elementem spotkania był pokaz udzielania pierwszej pomocy. Druh Łukasz przedstawił zasady udzielania pierwszej pomocy, a następnie dzieci próbowały samodzielnie wykonać masaż serca na fantomie. Brawo dla strażaków, policji służb medycznych!

- 31 lipca br. zakończył się cykl bajkowych spotkań na placu zabaw przy stadionie w Żarnowcu. „Alicja z krainy czarów” zaprosiła dzieci do zabaw z chustą animacyjna, a następnie zabrała śmiałków na drugą stronę lustra, gdzie był tunel szalonego kapelusznika i narty królika. Na zakończenie wyczarowała dla młodzieży „festiwal kolorów” i wielkie mydlane bańki dla milusińskich.

Słowa podziękowania kierujemy dla radnych, sołtysów i innych osób dzięki którym możliwa była organizacja i promocja wydarzenia, a byli to:
-
Antoni Toborowicz i Weronika Witkowska - Galeria Krzyży i Kapliczek w Woli Libertowskiej
- Ilona Hebdowska i Paweł Pająk z Woli Libertowskiej
- Jolanta Czech i Joanna Sołtysik – SP Małoszyce,
- Przemysław Witkowski i Panie z KGW Łany Średnie,
- Cecylia Krupa i Panie z KGW Jeziorowice,
- Ewa Mazurek, Mirosław Sokół i Tomasz Grabowski wraz z młodzieżową drużyną OSP Koryczany
- Łukasz Dziekan z Żarnowca strażak– ratownik PSP.

                                          Serdecznie dziękujemy za współpracę
                                    Dyrektor i pracownicy GOKSiT Żarnowiec

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 28

W poprzednim tygodniu: 39

W tym miesiącu: 123

W poprzednim miesiącu: 201

Wszystkich: 1685